środa, 21 stycznia 2015

Jakie korzyści daje catering dietetyczny?


Dziś chcę jeszcze trochę troski poświęcić osobom wiecznie zabieganym, zajętym, zapracowanym, marzącym o tym, by doba miała 36 godzin… słowem: zakręconym w codziennym życiu. Sama jestem taką osobą, więc wiem, o czym mowa. Znam też wielu takich ludzi, w dzisiejszych czasach to chyba norma. I nie dotyczy już tylko superaktywnych biznesmenów czy celebrytów – codzienne życie od bardzo wielu z nas wymaga maksymalnego zaangażowania. Co na tym cierpi – najczęściej sposób odżywiania, bo tu możemy ukraść trochę czasu. Jemy w pośpiechu, poza domem, często cokolwiek (czytaj: byle co). Na skutki nie trzeba z reguły długo czekać – choroby, nerwice, nadwaga, brak niektórych cennych składników w organizmie i całkowicie ogłupiały metabolizm. 
Wiem z doświadczenia, że naprawdę nie każdy, nawet przyparty do muru negatywnymi skutkami jedzenia w biegu, może czy potrafi tak przeorganizować sobie życie, aby przygotowywać zdrowe posiłki w domu i zabierać je ze sobą do pracy. W takich wypadkach ratuje nas zdrowy catering. Co więcej, może to być catering zapewniający odzyskanie i utrzymanie pięknej sylwetki. Warto się pokusić o takie rozwiązanie?

Decyzja oczywiście wymaga przemyślenia, ale dobrze jest, podejmując ją, zrobić przegląd korzyści, jakie taki catering zapewnia.  

Jakie korzyści daje catering dietetyczny?

Czas – przede wszystkim masz więcej czasu na Twoje własne sprawy – na pracę, naukę, pasje, zajmowanie się rodziną, hobby, pracę społeczną, działalność polityczną – cokolwiek, co Cię pochłania. Albo po prostu, co niebagatelne, zyskujesz wolny czas na wypoczynek. To właśnie z braku czasu jemy tuczące dania typu „chwytaj i biegnij” (i oczywiście – w biegu zjadaj, a raczej: pochłaniaj). Lepiej usiąść i rozpakować dostarczone pudełko, nie musisz go znikąd chwytać – jest pod ręką. Zaoszczędzony czas wykorzystaj na zjedzenie w spokoju.
Komfort psychiczny – uwalniasz się od codziennego myślenia, kombinowania składników, przygotowywania, odmierzania czy innych operacji myślowych związanych z dietą – całej tej logistyki kuchennej. Masz wtedy wolne moce przerobowe w zakresie twórczego myślenia i spokój w zakresie odżywiania.

Gwarancja osiągnięcia celu
– dania przygotowują eksperci, w przypadku SpokoBOX dietetyk i psychodietetyk oraz kucharz, posiłki będą na pewno zdrowe i na pewno odchudzające. Nie musisz nic ważyć, mierzyć, przeliczać kalorii, porcji, sprawdzać. Ktoś to zrobił za Ciebie.

Przyjemność – potrawy są smaczne, efektowne i pozwalają chudnąć bez poczucia straty i tęsknoty za czymś, czego czujesz się pozbawiona. Takie poczucie z reguły sabotuje stosowanie różnych diet. Ponieważ posiłki jakością dorównują daniom z najlepszych restauracji, możesz sobie wyobrazić, że Twój osobisty kucharz przygotowuje je dla Ciebie. A więc, korzystając z cateringu, poczujesz się wręcz osobą ubogaconą.

Oszczędność pieniędzy – tak, dobrze widzisz. Zamówienie cateringu jest to wydatek, ale, powiedz szczerze, kiedy ostatnio tak dokładnie udało CI się policzyć, ile wydajesz na jedzenie? Na przyprawy i na dodatki? Na przegryzki, które urozmaicają „zmęczone” wieczory? A koszty energii potrzebnej do ugotowania? Pozmywania naczyń? Założeniem korzystania z cateringu jest to, że otrzymujesz kompletne całodniowe wyżywienie, nie musisz nic dodawać, nawet nie będziesz czuć potrzeby*. Twoje wydatki na żywność będą konkretnie zaplanowane i pod ścisłą kontrolą. To duży plus.

Zmniejszenie liczby rzeczy, o które musisz się martwić. To ma naprawdę istotne znaczenie, jeśli jesteś osobą, która chce „nadążać” w wielu dziedzinach. Spójrzmy prawdzie w oczy – życie jest wystarczająco trudne. Często wymaga łączenia aktywności na wielu polach: kariera zawodowa, wychowanie dzieci, dopilnowanie  terminowości domowych rachunków, realizacja własnych celów i pasji – i przy tym wszystkim trzeba wyglądać świetnie, mieć znakomitą figurę i tryskać zdrową energią. Uff… Da się to ogarnąć bez pomocy? Nie wiem, jak Ty, ale ja nie bardzo to sobie wyobrażam. Dostawa gotowych, dobrze zbilansowanych posiłków może być właśnie taką pomocą – pomoże zachować i zdrowie psychiczne, i poczucie własnej wartości.

Przygotowanie do samodzielnego posługiwania się Metodą Równowagi Metabolicznej – to jest korzyść gwarantowana tylko i wyłącznie przez catering SpokoBOX. O co chodzi? Umówmy się, że korzystanie z cateringu to nie jest rozwiązanie na całe życie. Różnie się ono układa, ale potrzeby, jakie zaspokaja taki catering zazwyczaj nie znikają. SpokoBOX, poza zagwarantowaniem doskonałego, zdrowego pożywienia, ma właśnie taką misję, aby przygotować Cię do samodzielnego komponowania posiłków „w Równowadze”. Zapewni Ci to utrzymanie szczupłej sylwetki i zdrowia oraz zrównoważonego metabolizmu przez długie lata. Jeśli będziesz chciała, to na zawsze. 

*SpokoBOX zapewnia zaspokojenie głodu i drobnych zachcianek  na cały dzień, z bardzo dużym prawdopodobieństwem nie będziesz mieć ochoty na nic więcej. Gdyby jednak, wyjątkowo tak się zdarzyło – możesz dodać coś z grupy o DoWOLI. W Metodzie Równowagi*, jak wiesz, to dozwolone.

O cateringu SpokoBOX pisałam na tym blogu 9 stycznia, zapraszam też na www.spokobox.eu oraz na nasz fp na Facebooku.

2 komentarze:

  1. Świetny wpis, może pomóc wszystkim zabieganym (ktoś nie jest zabiegany w tym XXI wieku? ;-)) Na szczęście znalazłam odpowiednią dietę, która daje swobodę w jedzeniu przez 5 dni, nie ogranicza nas praca/studia jak to zwykle bywa.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tylko szkoda,ze catering nie obejmuje całego kraju :( apetyczne te potrawy...

    OdpowiedzUsuń