czwartek, 21 sierpnia 2014

Tomek w Drodze do RÓWNOWAGI - tydzień 13

Zaczynamy nowy cykl na Blogu: Tomek w Drodze do Równowagi.

Po lewej Tomek 20 kg temu, po prawej - teraz. Tomek jest młodym chłopakiem, który zgłosił się do Klubu 18 maja tego roku i brał udział w grupie WIDEO przez Internet. Tomek cierpi na pewne schorzenia nie związane z jego nadwagą, przez co bardzo często bywa w szpitalu i ma ciągle wykonywanych mnóstwo badań i jest pod stałą opieką lekarzy. Mimo tego, do tej pory, w 13 tygodni schudł 20kg. Jego cel to zrzucić w sumie 51 kg, zatem niedługo będzie na półmetku. Od teraz co 1-2 tygodnie będziemy razem z Tomkiem dzielić się z Wami jego przemyśleniami, sukcesami, ale i drobnymi potknięciami. Pomoże to Tomkowi zachować wysoki poziom mobilizacji, ale mam nadzieję, że i wielu z Was pomoże to podjąć własne decyzje. Skoro Tomek mógł, to... :-)


Teraz Tomek regularnie ćwiczy na siłowni na dworze oraz stosuje Metodę Równowagi Metabolicznej.

A oto, co Tomek napisał w tym tygodniu:

"W tym tygodniu nie było dla mnie nic trudnego. Kiedy wiem o co walczę, to nie ma nic trudnego w tym, że trzeba się trochę pilnować. A właściwie nie trzeba, bo ja sam chcę. W Równowadze Metabolicznej nie ma żadnych wyrzeczeń. W tym tygodniu jestem dumny, że udało mi się nadal unikać słodyczy, a zamiast tego jem więcej warzyw i owoców. Jestem dumny,  bo zbieram dookoła na okrągło pochwały z powodu swoich sukcesów. Nikt mi nie dowierza, że w ciągu 3 miesięcy można schudnąć - 20kg. Owszem można, jak ma się cel i jest o co walczyć. I nawet nie jestem tym zmęczony, bo  traktuję to jako drogę do lepszego życia i lepszego traktowania mnie przez innych, jak i przez siebie samego. Cieszę się z tego bardzo, że trafiłem na Annę Szczypek z Klubu Równowagi. Bo jak się ma wsparcie w innych, to daje wiele mobilizacji. Chociaż jeszcze nie poznałem Ani na żywo, bo jestem w grupie wideo (chciałabym dołączyć do grupy stacjonarnej, jak tylko powstanie blisko mnie), ale i tak jestem dumny, że mogę uczestniczyć w grupie przez Internet. Nie sądziłem, że to będzie tak skuteczne.
W tym tygodniu słyszałem na okrągło pochwały od innych z mojego otoczenia, jak i od lekarzy, że widać dużą zmianę, że zeszła mi opuchlizna z twarzy i z oczów i jestem zupełnie innym człowiekiem. Ja sam do siebie się odnoszę o wiele lepiej, niż jeszcze nie tak dawno temu. Nareszcie mam wiele planów na lepsze życie, a kiedyś tak nie było.
W tym tygodniu schudłem już kolejne - 0,6 kg i czuje się z tym bardzo dobrze. Wiem, że chudnięcie teraz będzie wolniejsze, ale wiem, że dzięki temu nie będzie jo-jo i z tą myślą jest mi dobrze. Już mam prawidłowy poziom cukru i prawidłowe ciśnienie. A jeszcze nie tak dawno ze wszystkim miałem problem i moje wyniki były fatalne. Moi lekarze nie mogą uwierzyć w zmianę. 

W tym tygodniu nawet w nieprzyjemny sposób zetknąłem się z nachalną propozycją przejścia na kolejną dietę, ale czułem, że coś z tą propozycją nie gra. Nie chcę być czyimś królikiem doświadczalnym, a tutaj wiem, że Metoda Równowagi jest naturalna i bezpieczna.  Moje wyniki i wagowe ale i krwi i wszystkich badań po prostu o tym świadczą. Poza tym, to jest mój nowy styl życia i nie wyobrażam sobie przejścia na jakąś dietę. Ja sam decyduję o tym, co kiedy i ile zjem. Po co ktoś ma mnie ograniczać?
Proponuje dla Osób z Nadwagą i jak z Otyłością, żebyście wstali z łóżek lub z foteli z przed TELEWIZORA LUB KOMPUTERA i po prostu WSTĄPILI do KLUBU RÓWNOWAGI. Tam wam pomogą tak jak mi pomogli!"

Zapraszam Was do dopingu dla Tomka <3

8 komentarzy:

 1. Da radę! Widać determinacje na twarzy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem jak dałem już tyle rady to reszte to juz nie jest na mnie juz wyzwanie tylko przyjemność a ja nigdy na zdjęciach się nie usmiecham ;)

   Usuń
 2. Jestem wzruszona Tomek, jak czytam o Twoim dotychczasowym sukcesie, pełna podziwu i wiary w Ciebie. Trzymaj tak dalej! Super, że wziąłeś życie w swoje ręce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje ;) Najważniejsze że są postępy ;)

   Usuń
 3. Jak już raz się weźmie odpowiedzialność za swoje decyzje i dokona mądrego, dobrego wyboru, to nie ma drogi odwrotu:) Tomek, dasz radę, bo nie ma po prostu innego wyjścia! Twoja siła woli, i nastawienie będą Cię wciąż napędzać :) Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje na pewno się nie podam jak mam taki doping u wszystkich ;)

   Usuń
 4. Tomek, jesteś super wzorem dla innych. Trzymam kciuki!

  OdpowiedzUsuń