sobota, 15 marca 2014

Odchudzanie jest fajne !Co, Twoje doświadczenia tego nie potwierdzają?
Nie dziwię się, też mam nie najlepsze wspomnienia z różnych diet i kuracji.
Ale okazuje się, że w Metodzie Równowagi Metabolicznej, poza uniknięciem dyskomfortu dietowego reżimu, zyskujemy nieocenioną ‘wartość dodaną’ – wspaniały humor i świetną kompanię do dobrej zabawy. 

Wspólne odchudzanie w grupach motywacyjnych jest okazją do nawiązania bardzo ciekawych kontaktów towarzyskich, jest sposobem na ożywienie tego elementu, który w dorosłym życiu często nam umyka i za którym tęsknimy – beztroskiej  zabawy. Sposób na życie towarzyskie? Przełamanie utartych schematów codzienności? A czemu nie?!

 

A może nawet to okazja, aby znaleźć przyjaciółkę? No bo w końcu łączy nas wspólny cel, podobne problemy, choć często tak bardzo się od siebie różnimy. W czasie cotygodniowych spotkań  mamy czas, żeby przyjrzeć się sobie samej – luksus, którego odmawiamy sobie w codziennym życiu.  Pełniąc nasze role –  pracowników, żon, matek, córek, opiekunek, specjalistek od rodzinnej logistyki – często zapominamy, że jesteśmy kimś więcej: każda z nas to niepowtarzalna indywidualność, ciekawy człowiek. Odkrywając takiego człowieka w koleżance z grupy,  nierzadko na nowo odkrywamy same siebie.  A poza tym kto tak doceni każde Twoje  pół kilograma w dół? Kto lepiej zrozumie Twoją dumę i radość?  Kto serdecznie zrozumie niepowodzenia? Przeżywane wspólnie sukcesy mnożymy,  porażki i potknięcia natomiast dzielimy – spada ich ciężar gatunkowy. Taka jest przewrotna matematyka grupy :-)
Zresztą, zobacz sama! Oto, jak spędziłyśmy kilka wspólnych godzin  w nasze babskie (niesłusznie wyśmiewane) święto,  8 marca. Umówiłyśmy się z Mariolą, Anią, Małgosią i Asią na spotkanie połączone z sesją fotograficzną.  Wyszła z tego fantastyczna zabawa! Imprezka, która nam wszystkim naładowała akumulatory na wiele dni. Myślę, że głośniej od wszelkich słów na ten temat przemówią zdjęcia :-)


Jakie masz skojarzenia, patrząc na te fotki? 
A teraz dla porównania kilka wcześniejszych….Co o tym myślisz? :-)

4 komentarze:

 1. hmmm... coraz ciekawiej to wygląda ;-) imprezka się widać udała, gratulacje z powodu schudnięcia, tylko co z utrzymaniem wagi? Zuza

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziewczyny mają ogromne szanse na utrzymanie wagi (a Mariola nawet deklaruje ciąg dalszy :-) bo to, co Dziewczyny robiły przez ostatnie kilka miesięcy to nie była dieta tylko praca ze swoimi nawykami :-) Jak widać skuteczna :-) Przez ten czas nie stroniły od słodyczy, alkoholu, czasem czegoś tłustszego, ale inaczej niż wcześniej :-) I na tym to polega :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z czym mi się kojarzy? Z radością przede wszystkim, i z przyjaźnią. Przynajmniej miały Panie jakiś Dzień Kobiet. Fajne fotki i fajne przepisy na tym blogu. Ewa

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzień Kobiet rzeczywiście był super :-)

  OdpowiedzUsuń